Vítejte!

Vítejte na webu, který pojednává především o cestách za hranice všedních dnů. Už brzy se dočkáte nové verze!


Asie Čína 2013

Zveřejněno : 3.11.2013 autorem Honza

2

Čína 2013

Za dva týdny se dá prozkoumat jen zlomek téhle obrovské země. Snažili jsme se tedy alespoň nakombinovat od každého něco – velké metropole, jeden z divů světa, přírodní scenérie, tradiční vesnice.

Termín cesty: 6. – 22. září 2013
Účastníci: Honza, Libor
Vybavení foto/video: Nikon D90 (foto), Panasonic NV-GS 280 (video)

Trasa: Šanghaj > Peking > Velká čínská zeď > Nanning > Detianské vodopády > Guilin > Řeka Li & Yangshuo > Řeka Yulong > Rýžové terasy Long Ji > Chengyang > Guilin > Šanghaj

Mapa záchytných bodů:

Čína - mapka

 

Pro posun na další snímek můžete použít šipky (objeví se po najetí na obrázek kurzorem), kliknutí na obrázek nebo kliknutí na náhled.

Fotogalerie z této cesty je rozdělena do dvou částí:

Část I – Peking, Velká čínská zeď a Šanghaj

Část II – Provincie Guangxi

Podstatně více fotek najdete v publikaci (viz záložka „Kniha“).

Vlastně jsme do Číny nijak zvlášť jet nechtěli. Ale dostali jsme se k letenkám, které prostě nešlo odmítnout, takže nás čekal další návrat na asijský kontinent, a to rovnou do nejlidnatější země světa. A jedné z největších. Tudíž vyvstala potřeba nemilosrdné volby, do kterých končin naše kroky povedou. Dospěl jsem ke kombinaci dvou metropolí, jednoho z novodobých divů světa a jedné z provincií na jihozápadě země, tedy konkrétně Šanghaje, Pekingu, Velké čínské zdi a provincie Guangxi.

Po dobré mexické zkušenosti jsme i tentokrát měli až na jednu výjimku ubytování rezervované předem. Když pominu to, že už nás moc nebaví potulovat se s bágly na zádech po městě a hledat, kam hlavu složíme, což nás stojí drahocenný čas a často i nervy, v případě Číny je docela důležité ubytovat se tam, kde se mluví aspoň trochu anglicky – dát se kvůli dvěma týdnům na mandarínštinu jsem prostě odmítl. A vzhledem k lidnatosti země jsme pro jistotu měli přes internet koupené i jízdenky na dva vlakové spoje. Nezbylo tedy než doufat, že vše půjde hladce podle itineráře…

 

Připravena už je tradiční knížka – deník s více než 500 fotkami. Kliknutím na její obálku se otevře nové okno, kde si ji můžete prohlédnout, případně i zakoupit.

Video se zpracovává. Zatím se můžete podívat třeba na klip „PeeGees v Maroku“.

 

Tags: , ,


O autorovi

Honza

Cestování je moje vášeň. Naše planeta je přílš velká a krásná na to, abychom seděli za pecí a nechali si to všechno ujít.2 komentářů k Čína 2013

 1. Dobrý den Honzo a Libore!
  Píšu vám, abych vám poděkovala za to, že dáváte dohromady své poznatky z cest s vše pěkně přehledně uveřejňujete na tomhle super webu! Jen díky vašim informacím o Číně jsme si s přítelem 3 týdny v Číně naprosto užili! Už dopředu jsme díky vašim zápiskům věděli co nás čeká a tak všechno proběhlo zcela hladce a byli jsem tak dokonale připraveni. Dle vašich poznámek a tipů jsem bydleli dokonce i ve stejných hostelech :)
  Takže vám patří velké díky!!!! Váš web s radostí doporučuju i dalším cestovatelům.
  Cestování zdar!
  Veronika a Petr

  • Honza napsal/a:

   Díky moc, Veroniko a Petře, jsme opravdu rádi, že jsme snad aspoň malým dílem přispěli k hezkým zážitkům v Číně! Přejeme spoustu krásných cest.

   Honza & Libor

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Nahoru ↑