Vítejte!

Vítejte na webu, který pojednává především o cestách za hranice všedních dnů. Už brzy se dočkáte nové verze!


Asie emiraty_title

Zveřejněno : 1.9.2015 autorem Honza

0

Dubaj & Abú Dhabí 2013

Spojené arabské emiráty mě nikdy k návštěvě moc nelákaly. Nicméně když se naskytla možnost zajet do této části světa v rámci služební cesty, byl jsem rád, že budu moct spojit příjemné s užitečným. Program byl nabitý a štědrý se zaměřením na Dubaj a Abú Dhabí. A jak na mě tato dvě města zapůsobila?

Jsem rád, že jsem Dubaj viděl, ale nemám potřebu se tam vracet. Mrakodrapy byly fajn, ale třeba v New Yorku jsou tak nějak působivější. Tržnice byla fajn, ale v Istanbulu nebo kdekoli v Indii mají trhy podstatně zajímavější atmosféru. Pláž byla fajn, ale ležel jsem na řadě podstatně hezčích s působivějším výhledem. Nejvyšší budova světa je impozantní, ale největší zážitek mám asi z rychlovýtahu, který se snad vyráběl v Pardubicích. Bylo tam zkrátka fajn, ale na zadek jsem si z ničeho nesedl. Výlet do pouště na Jeep Safari s následným „kulturním programem“ ničím nevybočoval z obvyklých turistických pastí.

To Abú Dhabí mě oslovilo podstatně víc. Měli jsme možnost prohlédnout si zázemí okruhu F1 včetně domků, v nichž jsou závodní jezdci vždy ubytováni, či řídícího centra. A stát na místech, odkud vozy startují. V zábavním světě Ferrari World jsme mimo jiné opakovaně vyzkoušeli „nejrychlejší horskou dráhu světa“, což byla opravdu jízda. A nakonec jsme si užili večerní návštěvu Velké mešity šejka Zayeda, která mě ohromila. Považuju ji za jednu z nejúchvatnějších staveb, v nichž jsem se kdy ocitl. Pokud se tedy někdo do Emirátů dostanete, Abú Dhabí rozhodně nevynechte!

Termín cesty: 5. – 9. prosince 2013
Účastníci: Honza
Vybavení foto/video: Nikon D90 (foto)
Trasa: Dubai > Abú Dhabí

Pro posun na další snímek můžete použít šipky (objeví se po najetí na obrázek kurzorem), kliknutí na obrázek nebo kliknutí na náhled.

 

Tags: , , , , ,


O autorovi

Honza

Cestování je moje vášeň. Naše planeta je přílš velká a krásná na to, abychom seděli za pecí a nechali si to všechno ujít.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Nahoru ↑