Vítejte!

Vítejte na webu, který pojednává především o cestách za hranice všedních dnů. Už brzy se dočkáte nové verze!


Asie Indie 2006

Zveřejněno : 1.5.2008 autorem Honza

0

Indie 2006

První impuls k cestě do Indie přišel v lednu 2006 od Klaudyje, která se zmínila o možnosti levných letenek právě do téhle země. To stačilo k tomu, abychom se vrhli na nezbytné studium materiálů a postupně tak připravovali obrysy naší „expedice“. Poprvé s námi vyrazila Jana zvaná Vety a osvědčila se jako výborný parťák. Byla to naše zatím nejdelší výprava za poznáním. Indie je obrovská země a během tří týdnů se dá stihnout jen zlomek toho, co nabízí. Přesto jsme viděli a prožili spoustu zajímavého – nezapomenutelnou plavbu po Ganze ve Varanasi, proslulý Taj Mahal, paláce v Jaipuru a Jodhpuru, pohádkový Jaisalmer, velkoměsto Mumbai, neuvěřitelnou krajinu v Hampi, působivé jeskyně v Elloře. Zážitků byla spousta, přečíst si o nich můžete v našem deníku a také částečně v článku „Historie mezi balvany“, který mi vyšel v časopise Lidé a země (číslo 7/2007).

Termín cesty: 16. listopadu – 10. prosince 2006
Účastníci: Honza, Libor, Jana (Klaudyja), Jana (Vety)
Vybavení foto/video: Olympus C-5060WZ (foto), Panasonic NV-GS 280 (video)

Trasa: Mumbai > Varanasi > Agra > Jaipur > Jaisalmer > Jodhpur > Mumbai > Hampi > Ellora > Mumbai

Mapa záchytných bodů:

Indie 2006 - mapka

 

Pro posun na další snímek můžete použít šipky (objeví se po najetí na obrázek kurzorem), kliknutí na obrázek nebo kliknutí na náhled.

Podstatně více fotek najdete v publikaci (viz záložka „Kniha“).

V některých věcech mě stačí naťuknout, u cestování to platí obzvlášť. Třeba si někde přečtu článek o zajímavé zemi, a už vytahuji atlas světa a skoro i zjišťuji letenky. Tentokrát jsme slavili moje narozeniny a Jana, se kterou jsme absolvovali putování po Thajsku, mezi řečí nadhodila, jestli bychom nejeli do Indie, přičemž zmínila hlavně pláže v jakémsi Goa. Do té doby mě to nikdy nenapadlo, ale v tu chvíli jsem vystřelil k PC a na internetu začal hledat obrázky. Chytil jsem se a už nepustil. Začal jsem kupovat průvodce (jednoho s hodně obrázky a druhého – bibli cestovatelů Lonely Planet – s praktickými informacemi), mapu a hlavně pátrat po zkušenostech ostatních cestovatelů na internetu. Indie je obrovská země, která má co nabídnout, takže vybrat místa, na která se zaměříme, bylo docela náročné. Postupně jsem s těžkým a stále těžším srdcem vyškrtával jednu destinaci za druhou, až jich zůstal počet, který by se měl dát za tři týdny zvládnout. Pak už zbývalo dozvědět se o nich co nejvíc, pochopit indický jízdní řád vlaků a připravit aspoň hrubý plán cesty. A to mě prostě baví.

Čím víc jsem se o Indii dozvídal, tím víc jsem se těšil, ale taky některých věcí bál. Nemoci, špína, davy lidí, indické jídlo (nemám rád pálivé věci), indický záchod (souvislost s předchozí položkou se nabízí :-), autobusy a vlaky… Utěšovalo mě složení naší expedice, ve kterém bychom měli všechny nástrahy zvládnout – spolu se mnou Libor, zmíněná Jana a ještě jedna Jana. Pro lepší orientaci Jany překřtím na Klaudyji a Vety.

 

Naše cesta do Indie v roce 2006 byla první, ze které jsem sepsal poměrně obsáhlé vyprávění (viz Deník). Fotek byla taky spousta, takže jsem začal přemýšlet, jak tohle všechno co nejlépe zpracovat. Na internetu jsem našel americkou firmu, která poskytuje software k přípravě knih, které pak tiskne. A tak vznikla naše první publikace – INDIE 2006. Má 216 stran a spolu s deníkem obsahuje přes 300 fotek. Kliknutím na její obálku se otevře nové okno, kde si ji můžete prohlédnout, případně i zakoupit.

 

Tato cesta byla pro nás průlomová i tím, že Libor poprvé natáčel digitální kamerou a z více než šesti hodin záznamu pak sestříhal zhruba hodinový film. Tady je malá ochutnávka:

 

Celý film z této cesty najdete zde.

Tags: , ,


O autorovi

Honza

Cestování je moje vášeň. Naše planeta je přílš velká a krásná na to, abychom seděli za pecí a nechali si to všechno ujít.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Nahoru ↑