Vítejte!

Vítejte na webu, který pojednává především o cestách za hranice všedních dnů. Už brzy se dočkáte nové verze!


Asie kambodza

Zveřejněno : 1.5.2008 autorem Honza

1

Kambodža & Bangkok 2007

Původně to měla být Tanzanie, pak Indonésie, Brazílie… Nakonec došlo na Kambodžu. A jsme tomu rádi. Tahle země toho sice nemůže nabídnout tolik jako třeba Indie, ale vynahrazuje to lidmi, kteří tam žijí. Byli jsme z nich nadšení a nikdy a nikde jsem neudělal tolik fotek lidí jako právě tady (a nebylo to určitě tím, že jsem měl poprvé svou novou digitální zrcadlovku :-). Putování jsme začali ve slavných chrámech Angkoru, podnikli jsme výlet do vesnice Kompong Phluk na obrovském jezeře, vydali se do odlehlé oblasti Mondulkiri u vietnamských hranic, prohlédli si pamětihodnosti a tržnice hlavní města Phnom Penhu, zrelaxovali se na takřka opuštěném, ale krásném „Králičím“ ostrůvku a prožili adrenalinovou jízdu na mystický Bokor. Přes město Koh Kong jsme pak pokračovali do thajské metropole, kde jsme strávili dva dny a zavzpomínali na naši první asijskou cestu před třemi lety.

Termín cesty: 21. listopadu – 8. prosince 2007
Účastníci: Honza, Libor, Jana (Klaudyja), Jana (Vety)
Vybavení foto/video: Nikon D80 (foto), Panasonic NV-GS 280 (video)

Trasa: Bangkok > Siem Reap > Angkor > Kompong Phluk > Kampong Cham > Snuol > Mondulkiri & Phnom Penh > Kep > Rabbit Island > Kampot & Bokor > Koh Kong > Bangkok

Mapa záchytných bodů:

Peru, Bolívie, Chile - mapka

 

Pro posun na další snímek můžete použít šipky (objeví se po najetí na obrázek kurzorem), kliknutí na obrázek nebo kliknutí na náhled.

Fotogalerie z této cesty je rozdělena do dvou částí:

Část I – Kambodža

Část II – Bangkok


Podstatně více fotek najdete v publikaci (viz záložka „Kniha“).

Výprava do Indie v roce 2006 v nás zanechala velmi silné zážitky a jen posílila touhu poznávat další zajímavé části zeměkoule. Sestava se osvědčila, takže i příští cestu jsme se chystali absolvovat ve složení Honza, Libor, Jana – Klaudyja a Jana – Vety. Chtěli jsme vyzkoušet pro změnu jiný kontinent a vybrali jsme africkou Tanzanii. Nakonec jsme si ale řekli, že to možná nebude úplně to pravé, a začali se poohlížet po jiných koutech. Destinace jsme střídali tak rychle, že už si z nás Libor utahoval – prý s Klaudyjí točíme globusem a jen tak zapichujeme prst, kam to zrovna vyjde. Když už se destinace celkem ustálila na Indonésii, kartami zamíchaly zdravotní komplikace Klaudyjiny maminky. Cesta se nejen odkládala, ale najednou také nebylo jasné, kam nás vlastně osud zanese. V Indonésii už přestalo být optimální počasí a ani nastalé silné zemětřesení k návštěvě příliš nelákalo. Rozhodla nabídka letenek za velmi zajímavou cenu. Letenky byly sice do Bangkoku, ale odtud je to coby kamenem dohodil do sousední země, která také figurovala ve hře s globusem. Kambodža. Už název této země vzbuzuje dojem dobrodružství, džungle, tajemství… a také jistých obav – co Rudí Khmérové a nášlapné miny? Stačila rychlá rešerše na internetu, abychom se uklidnili. Rudí Khmérové se už před pár lety definitivně odebrali do propadliště dějin a miny nejsou nebezpečím, pokud se člověk pohybuje jen po vyšlapaných nebo projetých cestách nebo v naprosto „vyčištěných“ oblastech. Takže hurá vstříc poznání a dobrodružství na trase Praha – Budapešť – Bangkok (až potud letecky) – Kambodža.

 

Zápisky z cesty do Indie se ukázaly být dobrým nápadem a kniha spoujující vyprávění s pořízenými fotkami také, takže i tentokrát vznikla publikace o našem putování. Je dokonce ještě silnější než první počin, má 304 stran a obsahuje šest set fotografií doplňujících deník. Kliknutím na její obálku se otevře nové okno, kde si ji můžete prohlédnout, případně i zakoupit.

 

Upoutávku můžete zhlédnout zde:

 

Celý film z této cesty najdete zde.

Tags: , , , ,


O autorovi

Honza

Cestování je moje vášeň. Naše planeta je přílš velká a krásná na to, abychom seděli za pecí a nechali si to všechno ujít.komentář k Kambodža & Bangkok 2007

  1. Vety napsal/a:

    První kapitola filmu – Bomba, nadhera, zuzo, enonuno-uz se tesim na dalsi.Ty krevety bych si dala hned ted, tu projizdu na vratke kanoi bych vynechala a amok bych zhltla taky hned……beeeeeee, chci tam ;o)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Nahoru ↑