Vítejte!

Vítejte na webu, který pojednává především o cestách za hranice všedních dnů. Už brzy se dočkáte nové verze!


Evropa Londýn

Zveřejněno : 7.4.2009 autorem Honza

0

Londýn 2009

Firma mě vyslala na školení do Londýna. Vzhledem k tomu, že školení se mělo konat ve čtvrtek a v pátek, samozřejmě mě hned napadlo požádat o prodloužení pobytu i přes víkend. A protože máme skvělou šéfovou, tak se to i podařilo. Měl jsem tedy možnost prozkoumat další zákoutí svého milovaného města. A rovnou říkám, že jsem se jen utvrdil, že tahle láska je skutečně silná a opravdová.

Termín cesty: 2. – 5. dubna 2009
Účastníci: Honza
Vybavení foto/video: Nikon D90 (foto)

Ačkoli se jednalo o mou sedmou návštěvu Londýna, teprve teď jsem se dostal do jiných míst, než je těch několik nejprovařenějších. První zastávkou bylo Britské muzeum a jeho architektonicky nesmírně zajímavé nádvoří Great Court. Další průzkumná cesta vedla do Greenwiche, odkud jsem pokračoval přes nejnovější část nazvanou Canary Wharf až do naopak velmi tradiční oblasti zvané Temple. V ní se mimochodem odehrává část děje filmu Šifra mistra Leonarda. Tip jsem dostal od naší úžasné londýnské Gábi a jsem jí za to hodně vděčný, protože Temple považuji za to nejhezčí, co jsem v Londýně viděl. Žádní turisté, ticho, atmosféra… A pak člověk projde úzkou uličkou a okamžitě se ocitne zpátky v ruchu velkoměsta, přímo vedle nejstaršího londýnského obchůdku s čajem. Protože Covent Garden jsme minule viděli až večer, kdy už byl typický mumraj tentam, vedly mé další kroky, kolem Královské opery, právě tam, abych tohle místo zažil v plné parádě.

Další den jsem vyrazil na zámek Hampton Court, který okouzlí mj. i krásnými zahradami. Po prohlídce jsem se s Gábi a jejím manželem Giuliem sešel v Richmondu, což je další kouzelná část Londýna, která má neopakovatelnou atmosféru. Odsud jsme se vydali pěšky kolem řeky až do botanické zahrady Kew Gardens. A večer už nás čekal pěkně uležený gulášek :-)

Dopoledne před odletem jsem ještě stihl projít část rozsáhlého Regent’s Parku, zastavit se na Baker Street u Muzea Sherlocka Holmese a v Britské knihovně prozkoumat rukopisy slavných spisovatelů či třeba Magnu Chartu.

Už se těším, až se do Londýna zase vrátím.

Pro posun na další snímek můžete použít šipky (objeví se po najetí na obrázek kurzorem), kliknutí na obrázek nebo kliknutí na náhled.

 

Fotky z této cesty jsou i součástí publikace „Londýn, Berlín & Istanbul 2009″. Kliknutím na její obálku se otevře nové okno, kde si ji můžete prohlédnout, případně i zakoupit.

 

Video z této cesty ještě nemáme zpracované. Zatím se můžete podívat, jak si PeeGees užívali v Ráji:

Tags: , , ,


O autorovi

Honza

Cestování je moje vášeň. Naše planeta je přílš velká a krásná na to, abychom seděli za pecí a nechali si to všechno ujít.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Nahoru ↑