Vítejte!

Vítejte na webu, který pojednává především o cestách za hranice všedních dnů. Už brzy se dočkáte nové verze!


Afrika maroko

Zveřejněno : 19.11.2009 autorem Honza

10

Maroko 2009

Ačkoli se zatím jednalo jen o krátký výlet do téhle země, rozhodli jsme se mu věnovat speciální sekci. Je to přece jen jiný svět než třeba Londýn nebo Istanbul… Krásnou přírodu jsme pro tentokrát mohli obdivovat jen z letadla, na bližší prozkoumání a nasátí atmosféry jsme si vybrali tři marocká města – Fes, Meknes a Tanger. Fes a Maknes jsou města v lecčems podobná, v něčem rozdílná. Tenger už byl dost jiný. Pokud se chcete dozvědět víc, přečtěte si deník z naší cesty.

Termín cesty: 14. – 18. listopadu 2009
Účastníci: Honza, Libor, Jana
Vybavení foto/video: Nikon D90 (foto), Panasonic NV-GS 280 (video)

Trasa: Fes > Meknes > Tanger > Bergamo (Itálie)

Mapa záchytných bodů:

Maroko - mapka

 

Pro posun na další snímek můžete použít šipky (objeví se po najetí na obrázek kurzorem), kliknutí na obrázek nebo kliknutí na náhled.

 

Po návratu z Indonésie jsme smutně konstatovali, že pro tento rok už to byla zřejmě poslední cesta za hranice všedních dnů. Jenomže naše nutkání točit globem a zapichovat do něj prst prostě nespí. Takže když Jana alias Klaudyja přišla s nápadem prodlouženého víkendu v Maroku, bylo samozřejmě zase všechno jinak.

Maroko je na našem seznamu budoucích destinací už nějakou dobu. Úžasná příroda, kultura, lidé v berberských vesničkách… To se ale samozřejmě nedá během čtyř dnů stihnout tak, aby z toho člověk něco měl, takže pro tentokrát jsme jako malou marockou ochutnávku zvolili tři města. Dvě královská – Fes a Meknes – a jedno přístavní – Tanger. Když jsem pracoval ve společnosti FEZKO (moje první opravdové zaměstnání), ani na chvíli mě nenapadlo, že bych se někdy podíval do města, které dalo téhle firmě jméno…

Fotky spolu s deníkem jsou součástí publikace „Maroko, Dublin & Santorini 2009-2011″. Kliknutím na její obálku se otevře nové okno, kde si ji můžete prohlédnout, případně i zakoupit.

 

Z této krátké cesty si můžete podívat na dvacetiminutové video:


A po úspěchu klipu PeeGees v Indonésii jsme se rozhodli i za těch pár dní natočit klip druhý, tentokrát s vánoční tematikou:


Abyste mohli trochu nakouknout pod naši filmařskou pokličku, připravil Libor i sestřih z natáčení:

Tags: , ,


O autorovi

Honza

Cestování je moje vášeň. Naše planeta je přílš velká a krásná na to, abychom seděli za pecí a nechali si to všechno ujít.10 komentářů k Maroko 2009

 1. Gabina a Giulio napsal/a:

  Hola, hola z Londona, tak jsme padli na zidle nasimi zadky a otevreli pusu dokoran. Nadhera!!!! Giulio prohlasil:“Cool!“,“Che bello!“ a ja jsem se neuveritelne pobavila a nasmala.
  Vsechny moc zdravime,
  Gabina a Giulio :o))

 2. Michal napsal/a:

  Tisíceré díky!
  Tak tenhle klip je opravdu podařený… máte můj obdiv i za to stylové intro! Zase to hodilo trochu více světla na „Bridget“. ;) V každém případě je úžasné, jak jste se na to připravili a zůročili svůj pobyt v Maroku pro zábavu náš všech :) A díky za krásné přání k Vánocům. Nádherné Vánoce vám všem!! :-)

 3. anjin napsal/a:

  Díky! Vaše videa mě dostaly z předvánočních deprézí. Už chápu ty vaše večery u videa a fotek :)))

 4. Vlasta napsal/a:

  Ahoj Honzíku a vy dva, které osobně neznám, také zdravím. Velké díky za váš vánoční klip. Ve skutečnosti mě dostal přesně tam, kde bychom už všichni dávno měli být. Totiž do předvánoční nálady, pod jejímž vlivem se pomalu ocitám mimo všední realitu. Nebo, že bych se naopak do reality dostávala? Shlédla jsem ho snad pětkrát – každý a asi se k nim časem ještě vrátím. Ikdyž nejsem žádný profík v oboru kamera,střih,scénář,režie atd. nemohu si nechat pro sebe fakt, že u tohoto videa mě velmi zaujal ten „retro“ začátek a příjemný přechod do zbytku klipu. Opravdu jste mě potěšili, toto video má duši a příběh. Všem třem přeji krásné Vánoce!

 5. Petr napsal/a:

  Krasa – uplne jsem se zacal u toho houpat do rytmu :-)) super, urcite to muselo dat strasne prace!

 6. Fanošík napsal/a:

  tak to Vaše video nemá chybu… :-)))) super funny … PF 2010

 7. Katka napsal/a:

  Dobrýýýýýýýýýýýýýýýýýýý!

 8. Tomiiino napsal/a:

  Co k tomu dodat? BOMBA! Chci to vidět na živo! :-)

 9. Lenka napsal/a:

  Pánové, paráda. Vyloženě profesionální práce – a to vím, co mluvím. Také se snažím na svých cestách /ovšem s cestovkami/ natáčet a nyní jsem to zkusila dát na stream pod levolevo. Já přeferuji komentář, aby se člověk taky něco dozvěděl. Ale hodnotím velmi kladně, že vkládáte etnickou muziku. Jsem toho názoru, že do těchto filmů patří. V Maroku jsem také byla, ale ještě bez kamery, takže je hezké si připomenou tamní zážitky.
  Takže mám vaši adresu v oblíbených a těším se i na další filmy.

 10. Libor napsal/a:

  Děkujeme, cesta do Maroka byla velmi krátká a hektická na přesuny, a tak spatřil světlo světa tenhle krátký šot. Ke komentářům jsme se zatím nedopracovali, ikdyž to časem taky zvažujeme… Vzhledem k tomu, že z velkých cest píše Honza deník, dalo by se z něj čerpat na případný komentář. Tak snad časem :-)
  Etnická hudba je podle mne základ. Někdy je problém jí najít potřebné množství, ale snažíme se :-) L.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Nahoru ↑