Vítejte!

Vítejte na webu, který pojednává především o cestách za hranice všedních dnů. Už brzy se dočkáte nové verze!


Afrika maroko_title4

Zveřejněno : 2.6.2015 autorem Honza

2

Maroko 2015

Druhá návštěva Maroka byla tentokrát důkladnější a rozmanitější než ta první v roce 2009. Zcela neplánovaně si ji ale nakonec vychutnával samotný Honza.

Termín cesty: 16. – 30. května 2015
Účastníci: Honza
Vybavení foto/video: Nikon D90 (foto)
Trasa: Marrakéš > Ait Ben Heddou > Zagora > Ouarzazate > Údolí Dades > Erg Chebbi (Merzouga) > Fes > Chefchaouen > Casablanca > Essaouira > Ouzoud > Marrakéš

Mapa záchytných bodů:

Maroko - mapka

 

Pro posun na další snímek můžete použít šipky (objeví se po najetí na obrázek kurzorem), kliknutí na obrázek nebo kliknutí na náhled.

Podstatně více fotografií najdete v knížce (poslední záložka).

 

Když jsme s Liborem a Janou podnikli na sklonku roku 2009 krátký výlet do tří marockých měst (Fes, Meknes a Tanger), věděl jsem, že se do téhle země ještě určitě vrátím. Předsevzetí dozrálo k realizaci po více než pěti letech. Na vyčleněné dva týdny jsem naplánoval okruh začínající a končící v Marrakéši. Jana toužila spíše po nějaké vyloženě odpočinkové destinaci, takže jsme se do Maroka chystali sami s Liborem. Jenomže Libor musel nečekaně podstoupit závažnou operaci, která mu odlet znemožnila. Takže jsem stál před rozhodnutím, zda se na cestu vydat sám, nebo Maroko odsunout na jindy. Týden před plánovaným odletem se mi navíc vrátily problémy se zády. Ve čtvrtek jsem se nechal prohlédnout neurologem, dostal dávku léků a lékařské svolení výpravu podniknout za předpokladu, že se po Maroku nebudu prohánět na velbloudech. A protože prášky nakonec poměrně rychle zabraly, v sobotu 16. května jsem skutečně vzal bágl na záda a vyrazil na jih. Bylo to poprvé, kdy jsem na dovolenou odjížděl sám, a byl jsem zvědav, jak budu tuto novou situaci snášet a vnímat.

 

Připravena už je tradiční knížka – deník s více než 400 fotkami. Kliknutím na její obálku se otevře nové okno, kde si můžete knihu prohlédnout, případně i zakoupit.

Tags: , ,


O autorovi

Honza

Cestování je moje vášeň. Naše planeta je přílš velká a krásná na to, abychom seděli za pecí a nechali si to všechno ujít.2 komentářů k Maroko 2015

 1. Eduard Hajek napsal/a:

  Honzo,

  very beautiful photos indeed. Since I was on some of the trips you have taken in Morocco, during pretty well the same time, they brought back fond memories. It was really good to meet you in the Sahara desert.

  Eda

  • Honza Honza napsal/a:

   Edo,

   Thank you so much for your kind words! It was really my pleasure to meet you and Claudia both in the desert and in Prague! :-) Hope to see you soon..

   Take care,
   Honza

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Nahoru ↑