Vítejte!

Vítejte na webu, který pojednává především o cestách za hranice všedních dnů. Už brzy se dočkáte nové verze!


Amerika Mexiko 2013

Zveřejněno : 6.7.2013 autorem Honza

0

Mexiko & Madrid 2013

Původně to měla být druhá návštěva Havaje. Jenomže čáru přes rozpočet nám udělaly tisíce lidí, které kvůli změně podmínek programu OK PLUS musely využít své nastřádané míle. Podobně výhodnou destinací už pak bylo právě jen Mexiko. Ale aby to byla aspoň trochu „havaj“, pojali jsme to tentokrát hodně ležérně a odpočinkově. Ona to byla na naše poměry vůbec netradiční cesta – Jana měla o dva dny posunuté lety od těch našich, ubytování jsme měli zarezervované v podstatě na celou cestu dopředu, posledních pár dní bylo čistě ve znamení pláží, což je především u mě na pováženou.

Termín: 23.4. – 8.5.2013
Složení výpravy: Libor, Honza, Jana
Vybavení foto/video: Nikon D90 (foto), Panasonic NV-GS 280 (video)

Trasa: Cancún > Isla Mujeres > Valladolid > Rio Lagartos > Ek Balam > Chichen Itzá > Izamal > Mérida > Uxmal > Ruta de los Conventos > Cobá > Tulum > Akumal > Playa del Carmen

Mapka záchytných bodů:
Mapka záchytných bodů

 

Pro posun na další snímek můžete použít šipky (objeví se po najetí na obrázek kurzorem), kliknutí na obrázek nebo kliknutí na náhled.

Podstatně více fotek najdete v publikaci (viz záložka „Kniha“).

Původně to měla být druhá návštěva Havaje. Využili jsme nabídky Citibank, pořídili si kreditní kartu ČSA, během prvního měsíce s ní zaplatili více než 5 000 Kč a na účet OK Plus si tak připsali 50 000 mil, což k bonusové letence na ty pohodové ostrůvky a ostrovy stačí. Jenomže ČSA v té době zároveň změnily podmínky svého věrnostního programu, takže zrovna ve chvíli , kdy jsme se dostali k řešení jarní cesty, obsadily místa tisíce lidí, kterým měly jejich míle v brzké době propadnout. Když ani čtvrtý termínový pokus nevyšel, dali jsme na radu nesmírně nesympatické pracovnice zákaznického centra Českých aerolinií a jako cíl další výpravy zvolili Mexiko (letištní poplatky necelé čtyři tisíce korun), a to se společností Aeromexico. Ta má bohužel dost tvrdou politiku ohledně bonusových letenek – neumožňuje umístění více než dvou takových případů v jednom letu. Museli jsme se tedy rozdělit, Janina rezervace byla celá posunutá o dva dny vůči té pro Libora a mě. Ale jiné východisko prostě v tu chvíli neexistovalo. Další nutností byl stop-over v Madridu, což mi ale vůbec nevadilo, protože španělská metropole si mě získala už někdy před sedmi lety, kdy jsem do ní zavítal poprvé.

Aby těch změn nebylo málo, rozhodli jsme se (tedy především já, coby vrchní plánovač naší skupiny), že mexickou výpravu pojmeme ležérněji a více odpočinkově, než je u nás zvykem. Po návštěvě měst, památek a přírodních zajímavostí měla být druhá polovina času věnovaná relaxu na plážích. A v podstatě veškeré ubytování jsme měli naprosto netradičně zarezervované už před odletem. Nezvykle malá byla i oblast, kterou jsme hodlali prozkoumat – jen severní část yucatanského poloostrova.

Putování začalo v Cancúnu, ze kterého jsme ale s Liborem rychle zmizeli na klidný ostrůvek Isla Mujeres. V Cancúnu jsme se pak pokochali jen na Playa Delfines a opět z něj ujeli do rybářské vesničky Puerto Morelos. V plném počtu jsme se vydali směrem na západ – přes velmi příjemné město Valladolid a se zastávku na nepříliš známé památce Ek Balam jsme doputovali do nejsevernějšího bodu naší výpravy, do vesničky Rio Lagartos s nepopstalně klidnou atmosférou. Odtud nás člun zavezl ke kolonii plameňáků, ovšem cestou jsme narazili i na řadu dalších ptáků a také dva krokodýli z bezprostřední blízkosti.

Chichen Itzá je coby jeden z nových sedmi divů světa povinností. Stejně tak alespoň nějaké z mexických cenotes – my zvolili Xkeken a Ik Kil. Přes zastávku ve „žlutém“ městě Izamal jsme doputovali do Méridy, největšího města yucatánského poloostrova. Další z památek byl Uxmal, z něhož jsme se přes několik tradičních městeček a vesnic vraceli na východ, a to konkrétně k další památce s názvem Cobá. Poslední „kulturní“ štací pak byl vyhlášený Tulum, po němž už následovaly jen karibské pláže – Akumal a laguna Yal-ku, Xpu-Há a Playa del Carmen. Z cancúnského letiště jsme se pak přes Mexico City dopravili do Madridu, kde jsme obešli ta nejznámější místa.

 

Připravena už je tradiční knížka – deník s více než 400 fotkami. Kliknutím na její obálku se otevře nové okno, kde si ji můžete prohlédnout, případně i zakoupit.

 

V Mexiku nahrálo svůj nový počin naše seskupení PeeGees. Opět jsme vzdali hold naší milé Haničce Písničce.

Tags: , , , , ,


O autorovi

Honza

Cestování je moje vášeň. Naše planeta je přílš velká a krásná na to, abychom seděli za pecí a nechali si to všechno ujít.



Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Nahoru ↑