Vítejte!

Vítejte na webu, který pojednává především o cestách za hranice všedních dnů. Už brzy se dočkáte nové verze!


Asie Nepál

Zveřejněno : 28.10.2014 autorem Honza

0

Nepál 2014

Zaměřili jsme se na dvě základní oblasti, okolí měst Káthmandú a Pokhara, vše pojali spíše na pohodu, a přesto se aspoň trochu přiblížili i himálajským velikánům.

Termín cesty: 8. – 21. října 2014
Účastníci: Honza, Libor, Jana, Monika (Serža)
Vybavení foto/video: Nikon D90 (foto), Canon (video)
Trasa: Káatmandú > Patan > Pashupatinath > Boudhanath > Bhakpatur > Nagarkot > Dhulikhel & Pokhara > Sarangkot > Begnas Tal > Tashi Palakhel > Nové Dillí > Istanbul

Mapa záchytných bodů:

Nepál - mapka

 

Pro posun na další snímek můžete použít šipky (objeví se po najetí na obrázek kurzorem), kliknutí na obrázek nebo kliknutí na náhled.

Fotogalerie z této cesty je rozdělena do dvou částí:

Část I – Káthmandú, Patan, Pashupatinath, Boudhanath, Bhaktapur

 

Část II – Nagarkot, Pokhara, Sarangkot, Begnas Tal, Tashi Palkhel, Everest Experience, Istanbul

Výprava do severní Indie (2011), kde jsme se poprvé přiblížili himálajským vrcholům a tibetské kultuře, v nás zanechala silný dojem a zařadila se mezi ty nejzajímavější cesty, které jsme doposud podnikli. Proto jsme od té doby nenápadně pokukovali po podobných destinacích, jimž vévodil Nepál. Když se pak objevily akční letenky do indické metropole, z níž se dá za zhruba hodinu a půl doletět do metropole nepálské, neváhali jsme ani chvíli.

Při vyslovení názvu té zdánlivě malé země, která je ovšem větší než Česko a Slovensko dohromady a čítá přes 28 milionů obyvatel, se asi většině lidí vybaví právě vysokohorské štíty a domorodí obyvatelé. Nám bylo od začátku jasné, že na ty štíty se budeme dívat spíš zpovzdálí, protože na několikadenní horské treky nemáme fyzicky ani časově. Čistého času jsme totiž na nepálské dobrodružství měli jen necelých jedenáct dní.

 

Připravena už je tradiční knížka – deník s více než 400 fotkami. Kliknutím na její obálku se otevře nové okno, kde si ji můžete prohlédnout, případně i zakoupit.

Tags: , ,


O autorovi

Honza

Cestování je moje vášeň. Naše planeta je přílš velká a krásná na to, abychom seděli za pecí a nechali si to všechno ujít.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Nahoru ↑