Vítejte!

Vítejte na webu, který pojednává především o cestách za hranice všedních dnů. Už brzy se dočkáte nové verze!


Amerika New York

Zveřejněno : 26.12.2008 autorem Honza

1

New York 2008

Po výletu do Londýna by nás ani ve snu nenapadlo, že bychom se v roce 2008 ještě někam vypravili. Jenomže občas se vyskytnou nabídky, které se prostě neodmítají. A právě takovou nám podstrčila Klaudyja. Připravila ji Student Agency u příležitosti zrušení víz do USA. Takže jsme se ještě před vánočními svátky podívali do New Yorku.

Bydleli jsme v klidné čtvrti v Queens, ale naprostou většinu času jsme strávili na Manhattanu, kde je nejvíc zajímavostí. Prošli jsme jeho dolní polovinu křížem krážem, od 79. ulice až na jižní cíp, ze kterého jsme využili trajekt na Staten Island. Nenechali jsme si ujít ani procházku po brooklynském mostě (pro mě osobně jeden z nejhezčích zážitků). Pokud bycho si měli vybrat místo, kde bychom v New Yorku bydleli, pak by to byla čtvrť nazvaná Greenwich Village.

New York je určitě moc zajímavé město, ale v mém srdci pořád vede Londýn. Snad se tam zase brzy vrátíme.

Termín cesty: 7. – 18. prosince 2008
Účastníci: Honza, Libor
Vybavení foto/video: Nikon D90 (foto), Panasonic NV-GS 280 (video)

Pro posun na další snímek můžete použít šipky (objeví se po najetí na obrázek kurzorem), kliknutí na obrázek nebo kliknutí na náhled.

 

Fotky z této cesty jsou i součástí publikace „Řím, Londýn & New York 2008″. Kliknutím na její obálku se otevře nové okno, kde si ji můžete prohlédnout, případně i zakoupit.

 

Video z této cesty ještě nemáme zpracované. Zatím se můžete podívat na upoutávku z cesty po Jižní Americe:

Tags: , , , ,


O autorovi

Honza

Cestování je moje vášeň. Naše planeta je přílš velká a krásná na to, abychom seděli za pecí a nechali si to všechno ujít.komentář k New York 2008

  1. Vetyna napsal/a:

    Nazdárek tety,fotky jsou nádherný, jak jinak:) Hlavně z Central Parku, moc se mi líbí :)Takže co bude následovat…….???????????????Na to jsem mooooc zvědavá!Tak se mějte krásně, dneska si nový rok pěkně přivítejte a si jedu, čau :)
    Vetyna

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Nahoru ↑