Vítejte!

Vítejte na webu, který pojednává především o cestách za hranice všedních dnů. Už brzy se dočkáte nové verze!


Amerika pbch2008

Zveřejněno : 1.7.2008 autorem Honza

1

Peru, Bolívie & Chile 2008

Jižní Amerika nás dlouho přitahovala, vidět Machu Picchu naživo byl Liborův cestovatelský sen. Sny se mají plnit, takže jsme se rozhodli, že na chvíli opustíme oblíbený asijský kontinent a konečně se vydáme pořádně na západ. Tentokrát ovšem bez našich dámských souputkyň. Za pomoci Gábiny a Michala, kteří podobnou cestu absolvovali rok před námi, jsme si vytvořili plán cesty. Ten ale vzal hned ze začátku trochu za své kvůli protestům v peruánském městě Tacna. Museli jsme operativně itinerář změnit, ale nakonec jsme viděli v podstatě všechno, co jsme vidět chtěli, a ještě něco navíc. Začali jsme v Peru krásným „bílým“ městem Arequipa a dvoudenním výletem do údolí a kaňonu Colca. Pak jsme chtěli přejet do chilské Aricy, ale kvůli zmíněným problémům jsme změnili směr naší cesty a vydali se do Puna, odkud jsme absolvovali dvoudenní výlet po ostrovech na jezeru Titicaca. Přes městečko Copacabana jsme se pak už přesunuli do Bolívie, konkrétně do jejího druhého hlavního města La Pazu. Po přesunu do mrazivého Uyuni nás čekalo třídenní putování džípem po přírodních krásách Bolívie – solná poušť, altiplano, laguny, Dalího krajina, gejzíry… Za poslední přírodní krásou už nás očekávalo Chile, kde jsme se ocitli přímo v měsíční krajině kolem městečka San Pedro de Atacama. Odsud jsme si odskočili zrelaxovat do přímořského města Arica. A pak už zpátky do Peru, kde jsme na poslední týden zakotvili v krásném Cuzcu a jeho okolí, kde právě probíhaly oslavy nejdůležitějšího svátku v roce. Prozkoumali jsme i část Posvátného údolí, přičemž vrcholem bylo slavné Machu Picchu. Pak už jen krátká prohlídka Limy a po více než třech týdnech zase domů.

Viděli jsme spoustu krásných a zajímavých věcí a prožili mnoho nezapomenutelných zážitků. Rozhodně nás tento kout světa nezklamal a do našich vzpomínek se zaryje stejně hlubokým písmem jako třeba Indie nebo Kambodža.

Termín cesty: 7. – 30. června 2008
Účastníci: Honza, Libor
Vybavení foto/video: Nikon D80 (foto), Panasonic NV-GS 280 (video)

Trasa: Lima > Arequipa > Colca > Puno > Titicaca > Copacabana > La Paz & Uyuni > Salar de Uyuni > San Pedro de Atacama > Arica > Cuzco a Posvátné údolí (Pisac, Salinas, Ollanta, Machu Picchu) > Lima

Mapa záchytných bodů:

Peru, Bolívie, Chile - mapka

 

Pro posun na další snímek můžete použít šipky (objeví se po najetí na obrázek kurzorem), kliknutí na obrázek nebo kliknutí na náhled.

Fotogalerie z této cesty je rozdělena do dvou částí:

Část I – Peru

Část II – Bolívie & Chile


Podstatně více fotek najdete v publikaci (viz záložka „Kniha“).

Jižní Amerika visela ve vzduchu už nějakou dobu. Nejblíže jsme jí byli loni, když padl plán s Tanzanií a my jsme museli hledat náhradní variantu. Přestože nakonec zvítězila Kambodža, jihoamerický drápek se v nás zasekl poměrně hluboko. Takže právě v Kambodže jsme se s děvčaty domlouvali, že příště obrátíme kormidlo na západ. No a já když se něčeho chytím… Nakonec jsme ale cestu začali plánovat jen ve dvou s Liborem. Holkám se to prostě tentokrát nehodilo. Brali jsme to tedy i jako zkoušku, zda to takhle sami všechno zvládneme.

Z několika důvodů jsme zvolili pro cestu červen, což bylo poměrně dost brzo po návratu z poslední cesty – obzvláště když jsme letenky kupovali už v březnu. Ty byly mimochodem podstatně dražší, než jsme zvyklí při letech do Asie, ale to je bohužel v případě Jižní Ameriky smutná realita. Po zajištění letenek přišla na řadu přípravná fáze. Tentokrát nejen sběr informací, ale i jazyková průprava. Přátelé Gábina s Michalem, jejichž cesta v roce 2007 pro nás byla velkou inspirací, nám totiž potvrdili, že bez aspoň základů španělštiny není dobrý nápad do téhle oblasti jezdit. Bohužel jsme zjistili, že v našem věku se slovíčka a gramatika do hlavy dostávají nějak těžko. Něco jsme do ní ale přece jen dostali.

 

Připravena už je tradiční knížka – deník s 560 fotkami. Kliknutím na její obálku se otevře nové okno, kde si ji můžete prohlédnout, případně i zakoupit.

 

Upoutávku můžete zhlédnout zde:

 

Celý film z této cesty najdete zde.

Tags: , , , ,


O autorovi

Honza

Cestování je moje vášeň. Naše planeta je přílš velká a krásná na to, abychom seděli za pecí a nechali si to všechno ujít.komentář k Peru, Bolívie & Chile 2008

  1. Míla napsal/a:

    Zdravím, dlouho jsem se tak srdečně nepobavila! Díky!!!Před 4 dny jsem se vrátila z těchto končin, takže vše bylo pro mne pochopitelně živým zážitkem. Hledala jsem info k místům, kde mi chyběl průvodce – Bolivie. Výstižné a s nezbytným humorem – parádní čtení!
    Díky, Míla

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Nahoru ↑