Vítejte!

Vítejte na webu, který pojednává především o cestách za hranice všedních dnů. Už brzy se dočkáte nové verze!


Evropa Řím

Zveřejněno : 21.12.2008 autorem Honza

0

Řím 2008

Společnost Sky Europe občas připraví akce s letenkami za neuvěřitelné ceny. My jsme naštěstí stačili jednu z nich odchytit a využít. Koupili jsme velmi levné letenky do Říma a Londýna. Do Říma jsme se chystali už dlouho a tohle byla ideální příležitost tenhle plán uskutečnit.

Termín cesty: 13. – 16. května 2008
Účastníci: Honza, Libor
Vybavení foto/video: Nikon D80 (foto), Panasonic NV-GS 280 (video)

Ještě před odletem nás trochu vyděsila předpověď počasí – v pátek mělo být v Římě pěkně, od soboty (den odletu) do pondělí se očekávalo ochlazení, bouřky a déšť, v úterý (den návratu) opět slunečno. To naštve. Nakonec se ale ukázalo, že předpovědím netřeba moc věřit. V sobotu bylo příjemně pod mrakem, v neděli nás na pár minut osvěžil letní deštík, ale jinak bylo opět příjemně. V pondělí jsme se pak mohli klidně opalovat – modré nebe a slunce až odpoledne trochu zakryly tmavé mraky, které ale dodávaly scenérii zajímavě dramatický nádech.

Řím je úžasný v tom, že je stále na co se dívat. Procházíte velkým historickým centrem a na každém kroku jsou zajímavé domy, náměstí, kostely, fontány… Měli jsme vytyčeno několik hlavních cílů a všechny jsme si nakonec mohli odfajfkovat. Nohy bolely, ale oči se dosyta pokochaly. Památky tu vyjmenovávat nebudu, názvy samy o sobě toho stejně moc neřeknou, radši se podívejte na fotky :-)

Bydleli jsme jen pár desítek metrů od Colossea, pár minut od metra, ve dvoře, do kterého nedoléhal ruch z okolních ulic. Náš pokoj byl sice původně garáží, ale nic nám tam nechybělo. Jen televize byla nějaká začarovaná a ani výrazné domluvy pěstí ji nezkrotily.

Pokud se do Říma aspoň na pár dní vydáte, doporučuji pořídit si tzv. ROMA PASS. Stojí 20 euro, platí tři dny a zahrnuje jednak vstup do prvních dvou památek zdarma (do dalších pak se slevou) a jednak jízdenku do římské MHD na tři dny. Dají se tak ušetřit nejen peníze ale hlavně ČAS! Díky kartě jsme například mohli v klidu předběhnout dlooooouhatánskou frontu na lístky do Colossea. My jen vložili kartu do turniketu a mohli jsme jít.

Pro posun na další snímek můžete použít šipky (objeví se po najetí na obrázek kurzorem), kliknutí na obrázek nebo kliknutí na náhled.

 

Fotky z této cesty jsou i součástí publikace „Řím, Londýn & New York 2008″. Kliknutím na její obálku se otevře nové okno, kde si ji můžete prohlédnout, případně i zakoupit.

 

Video z této cesty ještě nemáme zpracované. Zatím se můžete podívat na první video PG Production:

Tags: , , ,


O autorovi

Honza

Cestování je moje vášeň. Naše planeta je přílš velká a krásná na to, abychom seděli za pecí a nechali si to všechno ujít.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Nahoru ↑