Vítejte!

Vítejte na webu, který pojednává především o cestách za hranice všedních dnů. Už brzy se dočkáte nové verze!


Asie Thajsko

Zveřejněno : 1.5.2008 autorem Honza

0

Thajsko & Hong Kong 2004

Když se v Tunisku naše kamarádka Jana alias Klaudyja zmínila o tom, že bychom příští rok mohli vyrazit do Thajska, jen jsme se nad tím oba pousmáli a málem si při tom ještě ťukali na čelo. Jenomže mě stačí jenom naťuknout.. Takže netrvalo dlouho a ležel jsem v průvodcích a na internetu a začínal zosnovat itinerář. Rozhodli jsme se totiž, že konečně vyrazíme takzvaně „na blind“, a to v doprovodu dvou zcestovalých blondýn – již zmíněné Jany a její kamarádky Magdy. Do Bangkoku jsme letěli odděleně – holky přes Amsterdam, my přes Hong Kong. Z Bangkoku jsme se pak již společně vydali na sever (Chiang Mai a okolí), pak přes starobylé město Ayuthaya zpátky a naopak úplně na jih na pláže na ostrově Phi Phi Don a poloostrově Krabi. Poslední dny jsme věnovali návštěvě plovoucího trhu, národního parku Erawan a města Kanchanaburi známého mostem přes řeku Kwai. Počasí nám, jako zatím vždy, přálo, zažili jsme jen jeden velmi příjemný teplý deštík, který nás navíc zastihl na pláži. Ubytování bylo všude příjemné a čisté, jídlo vynikající a vše neuvěřitelně levné. Zážitkem bylo i cestování vlakem, autobusem, na člunech… Oč příjemnější tři týdny jsme prožili, o to větší šok jsme zažívali další tři týdny po příjezdu, kdy udeřila vlna tsunami a smetla mj. ostrov Phi Phi Don.

Mezipřistání v Hong Kongu jsme pojali jako příležitost poznat aspoň trochu další kout světa, takže jsme si naplánovali strávit v něm jeden den. Byl to den velmi příjemný, i když s námi trochu mával časový posun. Přece jen jsme poprvé letěli takhle daleko. Hong Kong je rušné město, ale dá se v něm najít i klidný kout jako je Hong Kong Park. Velkým zážitkem je pohled z vyhlídky (Peak), především večer, kdy se po celém městě rozzáří světla a neony.

Termín: 17. listopadu – 5. prosince 2004
Složení výpravy: Libor, Honza, Jana, Magda
Vybavení foto/video: Olympus C-5060WZ, Minolta Dynax 404 (foto)

Trasa: Hong Kong > Bangkok > Chiang Mai > Doi Inthanon > Mae Sa > Ayuthaya > Phi Phi Don > Krabi > Damnoen Saduak > Kanchanaburi > Erawan > Bangkok

Mapka záchytných bodů:
Mapka záchytných bodů

 

Pro posun na další snímek můžete použít šipky (objeví se po najetí na obrázek kurzorem), kliknutí na obrázek nebo kliknutí na náhled.

Podstatně více fotek najdete v publikaci (viz záložka „Kniha“).

V Thajsku ani hned po návratu bohužel nikdo z nás nesepsal naše zážitky, což mě samozřejmě hrozně mrzí. Pokusil jsem se tedy po téměř pěti letech dát dohromady aspoň to, co mi v paměti uvízlo.

Thajsko & Hong Kong. Naše první „velká“ cesta. Myšlenku na ni nám vnukla na rychlodovolené na tuniské Djerbě Jana alias Klaudyja (právě tam také tahle její přezdívka vznikla). Thajsko nám v té době připadalo jako takřka nedosažitelná exotika. Jenomže stačilo zasadit semínko, které pak pěkně vyklíčilo, až jsme se s Liborem 17. listopadu 2004 ocitli na ruzyňském letišti a čekali na letadlo, které nás přes Frankfurt dopraví až do dalekého Hong Kongu. Naše cestovatelské společnice Jana a Magda vyrážely až o něco později přes Amsterdam.

V Hong Kongu jsme strávili jeden den a jednu noc a myslím, že to bylo akorát. Je to zajímavé město, ale my už byli natěšeni na Thajsko. Tam jsme strávili báječných šestnáct dní. Z Bangkoku jsme vyrazili na daleký sever do města Chiang Mai a jeho okolí, cestou zpátky jsme si prohlédli historické město Ayuthaya a přes Bangkok jsme zamířili naopak na daleký jih. Tam jsme si plnými doušky užívali nádherné pláže na ostrově Phi Phi a poloostrově Krabi. Po návratu do thajské metropole jsme podnikli výlet na plovoucí trh Damnoen Saduak a pak se vydali prozkoumat další světovou stranu, tentokrát západní. Konkrétně se jednalo o město Kanchanaburi a hlavně národní park Erawan. Poté už nás čekala cesta domů.

Ještě jsme ani pořádně nestačili vstřebat všechny zážitky, když se tři týdny po našem návratu přes Thajsko přehnala ničivá vlna tsunami. Spláchla i Phi Phi a Krabi – tedy místa, na kterých jsme se jen pár dní předtím blaženě koupali, opalovali a oddávali se kulinářským hodům. Byla to pro nás krutá rána, ale samozřejmě jsme také byli rádi, že jsme se ještě stihli vrátit živí a zdraví.

 

Ačkoli k této cestě neexistuje plnohodnotný deník, vydali jsme k ní tradiční knížku. Obsahuje 460 fotek. Kliknutím na její obálku se otevře nové okno, kde si ji můžete prohlédnout, případně i zakoupit.

 

Tags: , , ,


O autorovi

Honza

Cestování je moje vášeň. Naše planeta je přílš velká a krásná na to, abychom seděli za pecí a nechali si to všechno ujít.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Nahoru ↑